10,5 тис. дол. США за рішення у справі про смертельне ДТП: слідство стосовно судді завершено

16 січня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою судді Кропивницького апеляційного суду у проханні неправомірної вигоди за ухвалення пом'якшувального вироку стосовно винуватця смертельного ДТП.

За даними слідства, суддя через посередника висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у розмірі 10,5 тис. дол. США за зміну вироку суду першої інстанції та призначення умовного покарання стосовно особи, яка спричинила ДТП зі смертю особи. З метою приховання своєї причетності до вчинення злочину, суддя доручив посереднику як отримання неправомірної вигоди, так і її зберігання. 

Втім, колегія суддів Кропивницького апеляційного суду залишила вирок суду першої інстанції без змін та призначила винуватцю покарання у виді позбавлення волі. Оскільки суддя не зміг забезпечити виконання своєї обіцянки, більшу частину неправомірної вигоди повернули.

26 жовтня 2023 року НАБУ і САП спільно з УСБУ в Кіровоградській області та ДСР в Кіровоградській області Нацполіції викрили осіб та повідомили їм про підозру.

Під час обшуку за місцем проживання посередника детективи виявили залишок незаконно одержаних грошових коштів у сумі 450 дол. США.

Дії судді кваліфіковано за ч. 3 ст. 368 КК України. Дії посередника – за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 КК України. Розслідування стосовно нього виділили в окреме кримінальне провадження. 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.