16,4 млн грн збитків при закупівлі вуличних ліхтарів: слідство завершено

НАБУ і САП завершили розслідування у справі щодо завдання 16,4 млн грн збитків при закупівлі вуличних світильників для потреб однієї з територіальних громад Одещини.

За даними слідства, у 2018 році депутат Одеської обласної ради VII скликання організував укладання селищним головою тергромади договорів на облаштування вуличного освітлення з підконтрольним йому товариством в обхід тендерних процедур.

Учасники змови штучно розділили предмет закупівлі на частини (окремі вулиці населеного пункту), кожна з яких за вартістю робіт не перевищувала 1,5 млн грн, що дозволило замовнику укласти договори без застосування електронної системи закупівель. Це дозволило підряднику завищити вартість продукції у понад 6 разів. 

Надалі депутат облради організовував підроблення актів приймання виконаних будівельних робіт, в які внесли неправдиві дані щодо понесених витрат. Це і стало підставою для перерахування підряднику завищеного платежу.

Унаслідок таких дій у 2018-2020 рр. державі заподіяно 16,4 млн грн збитків.

3 листопада 2023 року НАБУ і САП повідомили депутату Одеської обласної ради про підозру у завданні 6 млн грн збитків державі. Завдання додаткових 10,4 млн збитків викрили у квітні 2024 року.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.