Депутата облради викрито на заволодінні 100 тис. грн грошової допомоги на лікування

12 вересня 2023 року НАБУ і САП викрили депутата Полтавської обласної ради на заволодінні у змові з двома особами коштами у сумі 100 тис. грн, які передбачались для виплати громадянам грошової допомоги на лікування.

Підозрюються:

  • депутат Полтавської обласної ради – ч. 4 ст. 191 КК України;
  • консультант відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської обласної ради – ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України;
  • близька родичка депутата Полтавської обласної ради – ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України.

Слідство встановило, що у грудні 2022 року депутат Полтавської облради, усвідомлюючи наявність грошових коштів у сумі 200 тис. грн, виділених з обласного бюджету для надання матеріальної допомоги громадянам, та необхідність їх термінового використання у зв’язку із закінченням року, вирішив заволодіти частиною цих коштів. Слід зазначити, що така допомога мала виплачуватися лише особам, які мали проблеми зі здоров’ям або перебували у скрутному становищі.

Для реалізації злочинного плану посадовець залучив співробітницю Полтавської обласної ради, яка надала йому «поради» щодо потенційних отримувачів такої допомоги з поміж наближених до нього осіб, а також допомогла з оформленням необхідних документів. У результаті допомогу у розмірі 100 тис. грн отримала родичка депутата, надавши підроблену виписку із медичної карти про наявність у неї захворювання. 

Через деякий час після надходження коштів у розмірі 100 тис. грн на рахунок родички депутата на них було накладено арешт. 

Досудове розслідування триває.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.