Корупція під час реконструкції площі Соборної у Миколаєві: справу скеровано до суду

Справу щодо корупційної схеми, через яку громада Миколаєва зазнала понад 26,8 млн грн збитків, 5 травня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду. Йдеться про заволодіння бюджетними коштами під час виконання робіт з реконструкції Соборної площі у м. Миколаїв та їх подальшу легалізацію.

Серед обвинувачених*:

  • заступник Миколаївського міського голови;
  • перший заступник керівника одного з департаментів Миколаївської міської ради;
  • шість директорів приватних компаній, один із яких є чинним депутатом Одеської міськради;
  • засновник приватної компанії.

Дії дев’ятьох осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України. Чотирьом особам з числа керівників приватних компаній додатково інкриміновано ч. 2 ст. 209 КК України.

У 2019 році департамент Миколаївської міськради оголосив тендер на виконання робіт з реконструкції Соборної площі. Як встановило слідство, заступник Миколаївського голови і перший заступник одного з департаментів міськради, зловживаючи службовим становищем, за попередньою змовою із шістьома особами — директорами приватних компаній, забезпечили перемогу у тендері одного наперед визначеного ТОВ, яке і виконало роботи. Однак, як засвідчила експертиза, роботи проведено за завищеними цінами, в результаті чого завдано понад 26,8 млн грн збитків місцевій громаді.

У серпні 2021 року детективи НАБУ повідомили про підозру згаданим особам. На початку 2022 року слідство завершили.

 

*посади вказані на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.