Корупція у сфері відновлення: новий підозрюваний у спробі підкупу квартирами топпосадовця міністерства (ВІДЕО)

НАБУ і САП повідомили про підозру пособнику власника приватного товариства, який намагався підкупити нерухомістю топпосадовця Міністерства відновлення.

За даними слідства, у серпні 2023 року фактичний власник товариства за сприяння керівниці одного з держпідприємств запропонував очільнику Міністерства відновлення неправомірну вигоду у вигляді  квартир у зведених ним новобудовах Києва загальною площею понад 5200 кв. м орієнтовною вартістю понад 170 млн. За це топпосадовець мав залишити в силі укладені з товариством угоди щодо будівництва житлового комплексу на земельній ділянці міністерства та сприяти їх реалізації. 

Аби приховати протиправні дії, квартири мали «продати» довіреній особі топпосадовця. Для створення видимості наявності у довіреної особи коштів для начебто придбання квартир пособник власника товариства перерахував на її рахунок необхідну суму коштів. При цьому, як підставу для такої операції він використав підроблений договір позики. Після оформлення 15 квартир злочин викрили.

Кваліфікація дій пособника: ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 358 КК України.

Фактичному власнику товариства та керівниці держпідприємства про підозру повідомили у листопаді 2023 року.

Інші епізоди за посиланням.

Детальніше про злочин – у відео.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.