НАБУ навчає молодь фахово протидіяти корупції

Упродовж трьох місяців студенти-юристи, учасники проєкту «Вебінар з детективом», дізнавалися про особливості діяльності Національного антикорупційного бюро України під час розслідування топкорупційних злочинів.

«Цей проєкт — унікальна можливість для студентів, здобувачів і навіть викладачів факультету особисто поспілкуватися з детективами НАБУ. Це не лише збагатило знання, набуті студентами в університеті, але й допомогло визначитися з пріоритетами в майбутній професійній діяльності», — зазначила декан Юридичного факультету Запорізького національного університету Тетяна Коломоєць.

Інформаційно-просвітницький проєкт «Вебінар з детективом» Національне бюро реалізувало спільно з Юридичним факультетом Запорізького національного університету у період з 16 лютого по 11 травня 2023 року. Участь у ньому взяли понад 1200 студентів-юристів. Упродовж 12 онлайн зустрічей детективи та аналітики НАБУ розповідали молоді про:

  • арешт майна, спеціальну конфіскацію та її відмінність від звичайної;
  • етапи та проблеми проведення обшуків, особливості обшуків в умовах воєнного стану;
  • OSINT — технологію отримання інформації та збору доказів із використанням відкритих реєстрів і баз даних;
  • види негласних слідчих дій та їх застосування під час топкорупційного розслідування: етапи, строки та документи;
  • строкові та безстрокові запобіжні заходи, ризики їх застосування у досудовому розслідуванні;
  • потенціал процесуального інтерв’ю у досудовому розслідуванні, його результативність для повноти та правдивості зібраної інформації;
  • цифрове майбутнє кримінальної юстиції та переваги, які надає інформаційно-телекомунікаційна система досудового розслідування eCase MS.

НАБУ реалізує просвітницькі проєкти у форматі вебінарів не вперше. Так, у співпраці з Online Law School відбулися «Детективні історії», а «Детективні студії» стали спільним проєктом з Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого.