Недостовірне декларування криптовалюти нардепом: скеровано до суду

29 лютого 2024 року НАБУ і САП відправили на лаву підсудних чинного народного депутата України, якого обвинувачують у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік.

Як встановило слідство, у 2020 році народний обранець задекларував криптовалюту ринковою вартістю понад 24 млн грн, яка начебто належала йому ще з 2019 року. Разом з тим, НАБУ і САП з’ясували, що зазначений нардепом криптовалютний гаманець насправді ніколи йому не належав, а транзакції з придбання зазначеної у щорічній декларації криптовалюти здійснювались громадянами іншої держави, які жодним чином не пов’язані з суб’єктом декларування.

Наприкінці січня 2024 року НАБУ і САП повідомили народному депутату про підозру за ч. 2 ст. 366-2 КК України.

У лютому матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Успішному розслідуванню кримінального провадження сприяла ефективна співпраця з компетентними органами США в межах міжнародної правової допомоги.

Розслідування вказаних фактів розпочато на підставі висновку Національного агентства з питань запобігання корупції.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.