Новітні технології проти корупції: як молодь переймала досвід детективів НАБУ

Як інструменти OSINT допомагають у розслідуванні злочинів, що варто знати про криптовалюту та технологію блокчейн, які є переваги застосування методики процесуального інтерв’ю — про це дізналися майже 30 студентів-юристів із переміщених вишів України, яких об’єднала Лабораторія молодіжних антикорупційних інновацій.

«Новітні технології дійсно можуть бути потужним інструментом у боротьбі з корупцією, але головне — знати, як їх правильно використовувати. Ми сподіваємося, що учасники та учасниці заходу засвоять отримані знання та застосовуватимуть їх на практиці, щоби зробити наше суспільство прозорішим і чеснішим», — підкреслив один із тренерів події, старший детектив НАБУ Андрій Денисюк.

Курсанти та студенти навчилися встановлювати психологічний контакт і проводити процесуальне інтерв'ю, а також дослідили можливості використання штучного інтелекту та ChatGPT для особистісного розвитку. На тренінгу учасники та учасниці подискутували на тему академічної доброчесності у дослідженнях із використанням штучного інтелекту.

«Я вже не вперше беру участь в антикорупційних проєктах. У грудні ми з командою стали фіналістами Всеукраїнського антикорупційного муткорту 2.0. Впевнений, що практичні навички, якими поділилися детективи, будуть корисними не тільки в моїй майбутній професійній діяльності, а й у повсякденному житті», — зазначив учасник заходу, студент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Анатолій Ярема.

Лабораторію молодіжних антикорупційних інновацій організовано за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в партнерстві з Національним антикорупційним бюро України та студією онлайн-освіти EdEra в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.