36 підозр, 93 нових справи — підсумки січня 2020 року

Впродовж січня 2020 року детективи Національного бюро розпочали розслідування 93 нових випадків корупції. У вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, які розслідують НАБУ та САП, повідомили про підозру 36 особам. Стосовно восьми осіб у трьох справах розслідування закінчили — обвинувальні акти стосовно них скерували до суду. Такими є ключові результати роботи Національного бюро у січні 2020 року.

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП закінчили розслідування за фактом розтрати 2,225 млн дол. США «СпецТехноЕкспорту» та вимагання й одержання неправомірної вигоди двома службовими особами АТ «Укргазвидобування». Обидві справи передані на розгляд до Вищого антикорупційного суду.

Перший місяць року запам’ятався низкою гучних затримань «на гарячому». Зокрема, НАБУ та САП викрили:

Також серед тих, хто у січні набув статусу підозрюваних:

У межах кримінального провадження, розслідувати яке детективи НАБУ розпочали у січні 2020 року після передачі від ГПУ, із Грузії екстрадовано заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України часів президента Януковича.

У січні Верховний Суд ухвалив два важливі для НАБУ рішення. Першим із них визнав незаконною угоду, яка дозволила заволодіти 300 млн грн «Енергоринку», другим — підтвердив, що подані Національним бюро позови до 5 червня 2019 року, коли Конституційний Суд позбавив відомство права анулювати у судах незаконні угоди, підлягають судовому розгляду.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.