Депутату Київміськради, викритому «на гарячому», відкрили матеріали справи

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою чинного депутата Київської міської ради та інших осіб, викритих на одержанні 1,39 млн грн неправомірної вигоди. 17 червня 2022 року НАБУ і САП відкрили стороні захисту матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Серед підозрюваних:

  • депутат Київської міської ради (голова однієї з постійних комісій Київради)
  • помічник депутата Київради;
  • в.о. директора комунального підприємства;
  • заступник директора комунального підприємства;
  • заступник директора комунального підприємства;
  • наближена до депутата особа.

Дії депутата кваліфіковані за ч.4 ст. 368 КК України, а дії інших п’ятьох підозрюваних – за ч.5 ст.27 ч.4 ст. 368 КК України.

Слідство вважає, що депутат Київради у змові з наближеними особами та посадовцями комунальних підприємств організували корупційну схему, в рамках якої одержували від підприємців неправомірну вигоду за розміщення точок сезонної пересувної торгівлі («купав»).

Попри те, що право на розміщення таких точок надавалося за результатами відкритих торгів, їх потенційних учасників інформували, що перемогу можуть отримати лише наперед визначені компанії, за винагороду.

Організатором відповідних торгів було комунальне підприємство, на яке депутат мав вплив, оскільки очолював комісію Київради, що опікувалася питаннями благоустрою столиці. Як голова комісії, депутат мав владні повноваження ініціювати рішення про знесення торгових точок, так і усунення перешкод у їхній роботі.

Слідство документувало злочинну діяльність учасників схеми майже рік. Детективи НАБУ зафіксували перемовини щодо семи локацій у різних районах столиці (Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському тощо) та передачу 1,39 млн грн неправомірної вигоди двома траншами. Під час одержання другої частини – 1,26 млн грн учасників схеми викрили «на гарячому».

З огляду на суспільний резонанс, НАБУ опублікувало оперативне відео перемовин учасників у цій справі. Зібрані матеріали є частиною доказової бази і показують «поза лаштунки» організації торгівлі у столиці.  

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.