Детективи НАБУ дізналися про нові методи фінансових розслідувань від фахівців Базельського інституту управління

З чого починати розслідування фінансових злочинів, якими новими методами та доступними джерелами користуватися для отримання інформації, як застосовувати дані, що надходять від банківських установ як докази та як організувати ефективну взаємодію між різними органами – про це розповідали учасникам курсу «Фінансові розслідування та повернення активів» фахівці Базельського інституту управління (Basel Institute on Governance). Навчання відбулося на базі Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) впродовж 27-31 серпня 2018 року.

Професійну кваліфікацію підвищили 25 представників відомств, завданням яких є протидія фінансовій злочинності: детективи та аналітики НАБУ, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), працівники Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) та спеціалісти з Державної служби фінансового моніторингу України (ДСФМУ).

На думку детективів НАБУ, корисною у їхній професійній діяльності стане інформація, яку фахівці Базельського Інституту надали під час лекції, присвяченій міжнародній правовій допомозі. Зокрема, йшлося про правила оформлення запитів про міжнародну правову допомогу та комунікування з державами-контрагентами для швидкого та повного отримання відповідей на запити.

Під час практичних занять учасники в групах мали поетапно вирішити змодельовану на зразок фінансового злочину ситуацію.

Довідково

Базельський інститут управління — це незалежний центр, який працює з партнерами у державному та приватному секторах у всьому світі для боротьби з корупцією, іншими фінансовими злочинами та для покращення якості управління на глобальному рівні. Міжвідомча та міжнародна команда Базельського інституту розташована у Швейцарії.