Дослідження показали, що українські студенти довіряють НАБУ

Для з’ясування думки щодо проведення антикорупційної реформи та роботи новостворених антикорупційних органів Національне бюро провело соціологічне дослідження серед студентів, які брали участь у заходах інформаційно-просвітницької кампанії «Студенти проти корупції».Восени 2017 року до кампанії долучилися 9 вищих навчальних закладів, а саме: Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Полтавський університет торгівлі та економіки, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, Херсонський національний технологічний університет, Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського, Одеський національний університет імені І. І. Мечнікова, Сумський державний університет та Чернігівський національний технологічний університет.

Результати опитування учасників осінньої хвилі кампанії 2017 р. виявили, що інтерес до реалізації антикорупційної реформи в Україні є сформованим у 54,5% респондентів.

Серед «нових» антикорупційних органів НАБУ має найвищий рівень довіри – 65%. Для порівняння, рівень довіри респондентів до НАЗК становить 45,4%, до САП 41,8%.

За результатами опитування з’ясувалось, що пріоритетними мотивами участі опитаних у заходах кампанії було бажання отримати більш докладну інформацію про реалізацію антикорупційної реформи (58,9%) та можливості громадської чи активістської діяльності у сфері боротьби з корупцією в країні (35,6%).

Заходи кампанії мали позитивний вплив на зростання рівня обізнаності студентів з роботою «нових антикорупційних органів» - це зазначили 81% опитаних. Інформування студентів про реалізацію антикорупційної реформи в Україні та результати діяльності новоутворених антикорупційний органів мали наслідком підвищення рівня довіри студентів до антикорупційних правоохоронних органів. Так, 75% студентів-учасників кампанії відзначили, що рівень їх довіри до новостворених антикорупційних органів збільшився або не змінився.

Нагадуємо, що кампанія «Студенти проти корупції», яку Національне бюро разом з Програмою розвитку ООН в Україні розпочалася навесні 2017 року.

За цей час Відкритий офіс НАБУ та ПРООН відвідали 21 вищий навчальний заклад у 17 містах України та зустрілися з більш ніж 4500 представників молоді.