Друга спроба підкупу голови Фонду держмайна: матеріали відкрито

Досудове розслідування за підозрою особи, яка намагалася надати 800 тис. дол. США неправомірної вигоди голові Фонду державного майна України, завершене. 30 листопада 2020 року підозрюваному відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Дії підозрюваного кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України.

Як з’ясувало слідство, підозрюваний планував надати голові Фонду держмайна неправомірну вигоду у розмірі 800 тис. дол. США, з яких:

  • 200 тис. дол. США — за пролонгацію дії договору між приватним підприємством та одним із акціонерних товариств із часткою державної власності, що перебуває у віданні ФДМУ;
  • 500 тис. дол. США — за призначення на посаду голови правління того ж акціонерного товариства;
  • 100 тис. дол. США — за призначення на посаду голови правління ще одного акціонерного товариства з часткою державної власності, що перебуває у віданні ФДМУ.

Особу викрили 9 липня 2020 року «на гарячому» та затримали одразу після передачі нею першої частини неправомірної вигоди у 200 тис. дол. США. 10 липня їй повідомили про підозру.

Розслідування вказаних фактів детективи НАБУ здійснювали з червня 2020 року.

Нагадуємо, що це друга спроба підкупу голови ФДМУ, викрита НАБУ та САП. Обвинувальний акт стосовно двох учасників попереднього надання неправомірної вигоди вже у суді.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.