Двох адвокатів викрили на спробі підкупу посадовців ОГП і ДФС

Детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили адвокатам про підозру у підбурюванні особи надати неправомірну вигоду, а також у пособництві у її одержанні посадовцями Офісу Генерального прокурора та Державної фіскальної служби України.

Їхні дії кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 369, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що підозрювані запропонували бізнесмену за «винагороду» «вирішити» його проблеми, пов’язані з кримінальним переслідуванням, що здійснювали слідчі під процесуальним керівництвом прокурорів ОГП. За це вони пропонували домогтися закриття кримінального провадження та повернути підприємцю вилучене під час обшуків майно, комп’ютерну техніку й автомобілі Mercedes-Benz S400 CDI, Porshe Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover. Вартість «послуг» складалась з двох частин: 300 тис. дол. США посадовцям ОГП і ДФС, і 20 тис. дол. США —  адвокатам  за їх «допомогу».

До речі, у січні 2022 року в межах іншого кримінального провадження НАБУ і САП викрили прокурора ОГП та його посередника, які так само пропонували вказаному бізнесмену «допомогти» із закриттям справи та поверненням майна.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.