Екскерівника «Укрхімтрансаміаку» підозрюють у 42,5 млн грн зловживань

24 червня 2021 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишньому керівнику ДП «Укрхімтрансаміак» про підозру у зловживанні службовим становищем, що завдало понад 42,5 млн грн збитків державному підприємству. Дії особи кваліфіковано за ч.2 ст. 364 КК України.

Оскільки місцезнаходження підозрюваного екскерівника держпідприємства невідомо, про підозру йому повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України.

Слідство встановило, що колишній керівник державного підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, організував безпідставне внесення змін до нормативних актів, що регламентували здійснення ремонтних робіт на об’єктах аміакопроводу. Зокрема, замість використання безкоштовного ґрунту, який залягає на місці трубопроводу, він розпорядився застосувати бентонітову глину, яку видобувало підконтрольне йому приватне підприємство.

У результаті держпідприємство перерахувало понад 42,5 млн грн за матеріал, якого насправді не потребувало.

Зазначені факти детективи Національного бюро встановили в рамках розслідування іншої корупційної схеми на ДП «Укрхімтрансаміак», справа щодо якої вже слухається в суді. Епізод щодо заволодіння 42,5 млн грн восени 2017 року виділили в окреме кримінальне провадження.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не Слідство вживає необхідних заходів для встановлення інших осіб, залучених до реалізації корупційної схеми.

Фото infoindustria.com.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.