Екснардепа та посадовця «НАЕК «Енергатом» викрито на отримані неправомірної вигоди

28 вересня 2020 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили народному депутату України VIII скликання та заступнику генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК «Енергоатом» про підозру  у вчиненні кримінального корупційного правопорушення, пов’язаного з наданням та отриманням неправомірної вигоди.

Слідство встановило, що посадовець відокремленого підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом», зловживаючи своїм службовим становищем, у 2017 році уклав із компанією, підконтрольною екснародному депутату, договір на 929 млн грн. Згідно з ним ця компанія мала збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Згодом витрати на будівництво сховища зросли до 1,36 млрд грн. Однак об’єкт й досі не введено в експлуатацію.

Відтоді впродовж 2017-2019 років посадовець «Енергоатому» безоплатно одержав від іншої компанії, також підконтрольної екснародному депутату, три квартири в новобудовах Києва загальною вартістю майже 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.

Дії колишнього народного депутата кваліфіковано за ч. 2 ст. 369 КК України («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»), посадовця «Енергоатому» —  за ч. 4 ст. 368 КК України («Прийняття пропозиції та одержання службовою особою неправомірної вигоди»).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідство встановлює інших осіб, причетних до вчинення злочину.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із квітня 2020 року.

Це — другий епізод викритих НАБУ та САП корупційних зловживань за участі нардепа. Раніше детективи встановили причетність цієї особи до заволодіння майном Національної гвардії на понад 81 млн грн. Розслідування цього епізоду завершено.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.