«Газова справа»: затримали підозрюваного-втікача до рф

Правоохоронці викрили та затримали підозрюваного у «газовій справі», який шість років переховувався від слідства. Цей учасник злочинної організації ще у 2016 році виїхав до росії – відтоді перебував у розшуку. В Україну повернувся поза межами пунктів пропуску через кордон та використовував заходи конспірації щоби уникнути затримання. Підозрюваного виявили під час перевірки документів на блокпосту, після чого Держприкордонслужба та Нацполіція повідомили про це детективів НАБУ.

11 травня 2022 року ВАКС обрав запобіжний захід підозрюваному у вигляді тримання під вартою з альтернативою 744 тис. грн застави.

«Газова справа» — одна з наймасштабніших корупційних схем в історії України, організована колишнім народним депутатом за участі ще 28 осіб. Через її дію державі завдано збитків загалом на майже 3 млрд грн.

Схему викрито та розслідувано НАБУ та САП. Із 29 встановлених її учасників 11 осіб визнано винуватими (стосовно них набрав законної сили обвинувальний вирок), 3 особи (з екснародним депутатом-організатором схеми включно) перебувають у розшуку, по решті - справи слухаються в суді.

Детальніше про «газову справу» https://nabu.gov.ua/novyny/gazova-sprava