«На гарячому» викрито одного з посадовців поліції Сумщини

16 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди одного з керівників слідчого управління ГУ Нацполіції у Сумській області та його спільнику-адвокату, яких викрили «на гарячому» днем раніше. Дії осіб кваліфікували за ч. 3 ст. 368 та ч.4 ст.27, ч.3 ст.369 Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що посадовець підбурював підприємця надати йому неправомірну вигоду за закриття кримінального провадження та нібито підкуп керівництва прокуратури області.

Свої послуги поліціянт оцінив у 10 тис. дол. США, однак згодом «сторгувався» на 8 тис. дол. США. Кошти мали передати двома траншами за посередництва спільника-адвоката. Під час передачі першого траншу у 5 тис. дол. США його й викрили.

Посадовця і його спільника затримали в порядку ст. 208 КПК України. 15 жовтня їх обох доставили до ізолятору тимчасового тримання.

Розслідування злочину детективи НАБУ розпочали за заявою підприємця, який звернувся по допомогу до Харківського ТУ НАБУ.  

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.