НАБУ допомогло поставити крапку у справі аеропорту Дніпра

За матеріалами НАБУ, скасовано право експлуатації Дніпропетровського аеропорту приватною компанією. Це рішення підтвердив Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд. 2 лютого 2023 року воно набуло законної сили.

У вересні 2021 року Дніпровська міська рада звернулась до суду з проханням скасувати сертифікат експлуатанта аеропорту, яким впродовж багатьох років була приватна компанія. Експлуатант мав виключне право надання дозволу авіакомпаніям здійснювати рейси. Тож впродовж десяти років лише єдина приватна авіакомпанія, пов’язана з експлуатантом, здійснювала рейси, при чому переважно у напрямку Києва.

Водночас на будівництво нової злітно-посадкової смуги держава передбачала виділення близько 10 млрд грн. І за чинного сертифіката цією смугою користувалася б єдина авіакомпанія.

Восени 2022 року до судового процесу як третя сторона увійшло НАБУ і надало матеріали, зокрема на підставі яких суд і скасував право експлуатації. Ці матеріали є частиною розслідування за фактами перевірки законності відчуження аеропорту в інтересах третіх осіб.

Завдяки рішенню суду нового експлуатанта обиратимуть на підставі відкритого конкурсу.

Нагадаємо, у вересні 2022 року Дніпровський окружний адміністративний суд скасував право експлуатації Дніпропетровського аеропорту приватною компанією.

Фото unian.ua