НАБУ нарощує темпи розслідувань попри війну – Гізо Углава

Незважаючи на об'єктивні складнощі у проведенні розслідувань, пов’язані з воєнним станом, НАБУ і САП не зупинили свою діяльність і лише нарощують темпи роботи. Про це зазначив т.в.п. Директора НАБУ Гізо Углава 6 грудня 2022 року під час Антикорупційної конференції IACC 2022, що проходить у Вашингтоні.

«З початку повномасштабного вторгнення НАБУ працює на два фронти: допомагає протистояти зовнішній агресії та очищує країну зсередини від корупції. Ми не втратили жодне кримінальне провадження і продовжили притягувати винних до відповідальності. Це стало можливим завдяки підтримці українців, а також допомозі міжнародних партнерів», - зазначив Гізо Углава.

З початку року детективи і прокурори притягнули до відповідальності більше 150 осіб, скерували понад 40 справ до суду, понад 20 вироків з позбавленням волі ухвалив ВАКС.

За його словами, впродовж останніх 10 місяців, не дивлячись на агресію рф, в Україні також тривають антикорупційні реформи – обрано Керівника САП, розпочато конкурс на Директора НАБУ, відбувається призначення членів ВРП.

«Однак, після перемоги нас чекатиме ще один виклик – відновлення країни, яке має відбуватися прозоро і без корупції. Вважаю, що процес відновлення України буде тим маркером, який поставить крапку, і доведе, що Україна не лише ефективно бореться проти російської агресії, а й те, що для неї є неприйнятною корупція», - додав Гізо Углава.

Довідково

Найбільша у світі антикорупційна конференція IACC 2022 проходить у Вашингтоні з 6 по 10 грудня. Одні з головних тем дискусій та зустрічей – допомога Україні, прозора відбудова без корупції.

Близько 1500 експертів, світових лідерів, представників громадянського суспільства, бізнесу та журналістів-розслідувачів зі 140 країн світу обговорюють найважливіші проблеми та корупційні запобіжники, зокрема щодо відбудови України.