НАБУ затримало розшукуваного екссуддю Дніпровського райсуду Києва

3 серпня 2021 року детективи затримали розшукуваного з 2016 року екссуддю Дніпровського районного суду м. Києва, підозрюваного в отриманні 150 тис. дол. США неправомірної вигоди. Підозрюваного екссуддю затримано на території лікарні «Феофанія». Наступного дня – 4 серпня 2021 року – ВАКС обрав особі запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Це стало можливим після того, як Служба безпеки України  виконала законні вимоги детективів НАБУ і повідомила про місцеперебування судді. До цього впродовж майже шість днів - з 30 липня 2021 року – СБУ ігнорувало вимоги НАБУ, і фактично незаконно переховувало екссуддю.

Нагадуємо, що 9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили служителя Феміди «на гарячому». Верховна Рада України дала згоду на затримання судді та притягнення його до кримінальної відповідальності. Скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний залишив територію України. З 16 серпня 2016 року суддю оголошено у національний розшук, а у подальшому – у міжнародний розшук.

У лютому 2017 року його затримано на території Республіки Молдова. Детективами Національного бюро подано клопотання про екстрадицію екссудді до  України. Проте у квітні 2021 року з’явилася інформація про нібито викрадення екссудді. Його місцезнаходження було невідоме аж до липня 2021 року, коли посадовця виявили в одному з сіл Вінницької області.

30 липня працівники СБУ виїхали на місце та перевезли екссуддю в центральне управління Служби безпеки, тим самим порушивши вимоги КПК України, адже, згідно зі ст. 210 КПК України, в разі виявлення підозрюваного, його мають передати до органу досудового розслідування, який оголосив його в розшук. НАБУ вдалося ідентифікувало автомобілі, якими працівники СБУ перевозили розшукуваного екссуддю, однак на законні вимоги детективів зупинитись та передати їм підозрюваного співробітники СБУ не реагували, після чого незаконно доставили його на вул. Володимирську, 33. Детальніше – у відео.

1 серпня детективом НАБУ за погодженням з прокурором САП ОГП подано клопотання до слідчого судді ВАКС про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Впродовж 1-2 серпня детективи НАБУ надіслали до СБУ та ОГП дві вимоги щодо негайного доставлення екссудді Дніпровського районного суду м. Києва до Національного бюро та до ВАКС для розгляду питання щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, які не були виконані.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.