НАБУ завершило розслідування третьої спроби підкупу голови ФДМУ

НАБУ і САП завершили розслідування стосовно колишнього посадовця АТ «Миколаївобленерго» (70% акцій належать державі), викритого на пропозиції та наданні неправомірної вигоди голові Фонду державного майна України за працевлаштування на посаду керівника цього ж підприємства (входить до сфери управління ФДМУ). 22 квітня 2021 року стороні захисту відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Дії особи кваліфіковані за ч.4 ст.369 («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»).

Слідство встановило, що затриманий запропонував очільнику ФДМУ 100 тис. дол. США за призначення на посаду генерального директора АТ. Гроші він планував передати двома частинами: 50 тис. дол. США до та решту — після призначення.

Особу викрито під час надання першої частини неправомірної вигоди у 50 тис. дол. США та затримано у порядку ст. 208 КПК України. 9 грудня 2020 року посадовцю повідомили про підозру.

Досудове розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у вересні 2020 року за заявою голови ФДМУ.

Це — третя зафіксована спроба підкупу голови ФДМУ. У першій спробі, обвинувальний акт стосовно двох осіб, які запропонували 5 млн дол. США в обмін на призначення на посаду директора ПАТ «Одеський припортовий завод» наперед визначеної особи, скеровано до суду у червні 2020 року.  У липні 2020 року детективи викрили другу спробу підкупу голови ФДМУ: фізичну особу  затримали одразу після передачі першої частини неправомірної вигоди у 200 тис. дол. США із загальної суми у 800 тис. дол. США. За цим епізодом у лютому 2021 року справу скеровано до суду.

Посилання за темою: https://nabu.gov.ua/tags/fdmu

 

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.