Нардепа підозрюють в одержанні неправомірної вигоди

17 вересня 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру чинному народному депутату, члену комітету ВР України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг в отриманні неправомірної вигоди з використанням законних повноважень та обов’язків ( ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України). Підозру складено і підписано Генеральним прокурором.

Влітку 2020 року Національне бюро отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов’язків народних депутатів України. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності НАБУ розробило спеціальну операцію з включення до її складу детектива «під прикриттям».

У межах спецоперації детектив «під прикриттям» виконував роль представника іноземної промислової компанії. Познайомившись із одним із учасників угрупування, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, «зеленого тарифу» на продаж електроенергії, та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства.

За даними слідства, після цього учасник злочину познайомив детектива з народним депутатом України. Парламентар натяками попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. дол. США за внесення пропозицій до проєкту Закону України «Про управління відходами» та у подальшому — 200 тис. дол. США для підкупу народних депутатів-членів Комітету.

У середині серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. Однак за обставин, які зараз з’ясовує слідство, Національне бюро було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання.

Нагадуємо, посереднику у передачі неправомірної вигоди (неофіційному помічнику нардепа) НАБУ та САП повідомили про підозру у вчинені правопорушень, кваліфікованих за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України, 10 вересня 2020 року. Того ж дня до Генерального прокурора, виключно який уповноважений підписувати підозри стосовно чинних народних депутатів України, скерували проєкт підозри щодо дій парламентаря. Проте підозру підписали лише 16 вересня.

15 вересня Вищий антикорупційний суд обрав особі-посереднику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативною внесення застави у розмірі 1,052 млн грн.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.