Нетерпима до корупції молодь — краща інвестиція у розвиток держави, — Гізо Углава

Виняткові знання, яких не дають в університетах, унікальний досвід, що не отримати в інших правоохоронних органах, друзі-однодумці та віра в Україну без корупції. З такими досягненнями студенти завершують участь у Антикорупційній школі НАБУ 2021.

Проєкт відбувався у два етапи. З 26 по 30 липня 50 студентів-юристів із різних міст України пройшли онлайн курс й прокачали свої антикорупційні скіли. У підсумку 15 студентів відібрали для участі у наступному етапі — з 9 по 20 серпня вони стажувалися в Національному бюро.

«EUACI з гордістю підтримує чудову ініціативу, яку розробило та реалізувало Національне бюро. Ми цінуємо увагу до молодого покоління. Важливо завоювати їхню довіру до НАБУ, а також до всієї антикорупційної інфраструктури. Сподіваємось, що студенти завершують Антикоршколу з новим досвідом, знаннями і переконанням, що боротьба з корупцією можлива, а зусилля НАБУ та інших антикорупціонерів мають вирішальне значення для досягнення результатів», — зазначив керівник Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) Аллан Паг Крістенсен під час офіційної церемонії закриття проєкту, що відбулася у дворику Національного бюро 20 серпня.

Упродовж двох тижнів студенти занурювалися у роботу детективів: складали проєкти процесуальних документів і плани ймовірних розслідувань, відвідували судові засідання та долучалися до іншої роботи. Під час стажування також відбулися ознайомчі візити молоді до Верховної Ради України, Вищого антикорупційного суду та офісу Антикорупційної ініціативи ЄС. Студенти взяли участь у тренінгах і майстер-класах щодо особливостей проведення слідчих дій, разом із представниками Національного агентства з розшуку та менеджменту активів влаштували антикорупційний пікнік у національному парку Межигір’я.

«Відкритість — це основна ознака доброчесності. Національне бюро відкрите до співпраці з молоддю, адже це найкраща інвестиція у розвиток держави. Для нас важливо реалізовувати подібні проєкти й надалі та підтримувати молодіжні антикорупційні ініціативи», — підсумував перший заступник Директора Національного бюро Гізо Углава.

Під час Антикоршколи учасники презентували власні просвітницькі проєкти, покликані поширити інформацію про інструменти протидії корупції та підвищити рівень обізнаності про діяльність антикорупційних органів.

Додатково

Антикорупційна школа НАБУ проводиться другий рік поспіль. Минулорічна школа об’єднала 56 студентів та молодих спеціалістів, а заходи відбувалися виключно в онлайн форматі. У 2021 році завдяки підтримці Антикорупційної ініціативи ЄС Антикоршкола НАБУ відбулася як в онлайн, так і в офлайн форматі.