Обвинувальний акт стосовно голови райсуду у Луганській області скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом отримання неправомірної вигоди головою одного з судів у Луганській області. Протягом місяця підозрювані — голова суду та адвокат-посередник, а також сторона захисту ознайомлювалися з матеріалами слідства. 23 січня 2018 року обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.

Голова районного суду обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди»), адвокат, що виконував роль посередника — за ч.5 ст.27, ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України.

За версією слідства, зазначені особи отримали неправомірну вигоду в розмірі 5 тис. дол. США за винесення суддею виправдувального вироку у кримінальному провадженні.

Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали в березні 2017 року за матеріалами, отриманими від Управління Служби безпеки України в Луганській області. Суддю та його посередника було затримано 16 серпня 2017 року.