Обвинувальний акт стосовно судді Господарського суду Сумської області скеровано до суду

За результатами досудового розслідування кримінального провадження за фактом вимагання та замаху на одержання неправомірної вигоди в розмірі 26,6 тис. дол. США суддею Господарського суду Сумської області детективами Національного антикорупційного бюро України складено, а прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 13 листопада 2018 року скеровано обвинувальний акт до суду.

Матеріали слідства для ознайомлення стороні захисту було відкрито 26 липня 2018 року.

 

Нагадуємо, суддю було затримано 1 листопада 2017 року в порядку ст. 482 КПК України під час замаху на одержання неправомірної вигоди в розмірі 26,6 тис. дол. США. Як встановило слідство, служитель Феміди вимагав гроші за винесення рішення у господарській справі в інтересах будівельної компанії.

 

2 листопада 2017 року йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.

 

7 листопада 2017 року Вища рада правосуддя надала згоду на утримання судді господарського суду Сумської області під вартою. Наступного дня суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5 млн грн.

 

Розслідування кримінального провадження за вищевказаними фактами детективи НАБУ розпочали у жовтні 2017 року.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.