Обвинувальний акт стосовно судді Солом‘янського райсуду скеровано до суду

Досудове розслідування стосовно колишнього судді Солом‘янського районного суду міста Києва, затриманому детективами НАБУ у січні 2017 року, закінчено. Обвинувальний акт скеровано до Шевченківського районного суду міста Києва для розгляду по суті.

 

Суддю обвинувачують у вчиненні шахрайських дій з метою заволодіння грошовими коштами особи в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України). 

Як встановило слідство, колишній суддя у січні 2017 року, зловживаючи довірою особи, отримав від неї 22 тис. доларів США за нібито вирішення через одного із заступників міністра юстиції України питання щодо виключення з державних реєстрів інформації про обтяження з об‘єкта нерухомості у Києві.

26 січня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно зі слідчими Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України та працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України викрили та затримали «на гарячому» суддю при отриманні 22 тис. дол. США. 

27 січня 2017 року судді та його співучаснику повідомили про підозру.

 

В лютому того ж року кримінальне провадження скерували до Генеральної прокуратури за підслідністю. Для розслідування цього злочину створили спільну слідчу групу, до складу якої увійшли детективи НАБУ.

 

 

Фото: lb.ua

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.