Оцінювання ефективності правоохоронних органів в Україні потребує нового підходу, — Олександр Абакумов

Виміряти результативність правоохоронного органу виключно статистичними показниками неможливо. Тільки сторонній аудит здійснений фаховими спеціалістами допоможе перевірити діяльність органу правопорядку. У цьому переконаний Олександр Абакумов, заступник керівника відділу детективів НАБУ.

Під час свого виступу на JustConf 2021 він розповів про критерії ефективності правоохоронних органів та досвід Національного бюро.

«У своїй роботі ми робимо акцент на реальний ефект від нашої діяльності. Наприклад, в одному з розслідувань ми повернули у власність держави реєстр ДАБІ; в іншому — відшукали місце акумулювання грошових коштів, отриманих від злочинної діяльності. Ці кошти вилучили, а потім заарештували близько 5 млн дол. США», — підкреслює Олександр Абакумов.

За його словами, основне надбання команди НАБУ у тому, що детективи довели — касти недоторканих не існує, а НАБУ неможливо купити.

Довідково: JustConf 2021 — конференція про ідеї, які змінюють кримінальну юстицію в Україні, та про людей, які додають системі сенсу, руху та розвитку. Організатор заходу — Міжнародний фонд «Відродження». Конференція відбувається вдруге, минулоріч представники НАБУ говорили про використання методики процесуального інтерв’ю, професійний розвиток команди та інновації в досудовому рослідуванні.