Одержання неправомірної вигоди посадовцем поліції Сумщини: скеровано до суду

7 квітня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням одного з керівників* слідчого управління ГУ Нацполіції у Сумській області та його спільника, адвоката, у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

Слідство встановило, що посадовець через посередника, адвоката, отримав від підприємця неправомірну вигоду за закриття кримінального провадження. Він також підбурив останнього підкупити керівництво прокуратури області, аби ті не скасували рішення про закриття справи.

Свої послуги поліцейський оцінив у 10 тис. дол. США, однак, згодом знизив «вартість» до 8 тис. дол. США. Кошти мали передати двома траншами за посередництва адвоката. Під час передачі першого траншу у розмірі 5 тис. дол. США їх викрили.

6 березня 2023 року слідство завершили та відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

Розслідування злочину детективи НАБУ розпочали у жовтні 2022 року за заявою підприємця, який звернувся за допомогою до Харківського теруправління Бюро.

 

*посада вказана на момент вчинення злочину

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.