Підкуп екскерівника «Укравтодору»: скеровано до суду

НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням бенефіціара групи компаній у наданні неправомірної вигоди колишньому в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України. Дії особи кваліфіковано за ч.4 ст.369 КК України.

Обвинувачений особисто та через підконтрольних йому осіб систематично надавав неправомірну вигоду в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України (далі — «Укравтодор»). В обмін на кошти останній погоджував продовження оплати «Укравтодором» за контрактною угодою на виконання робіт із капітального ремонту автодороги М05 Київ-Одеса, а також надав згоду на відтермінування здачі робіт і не вживав заходів з дострокового розірвання угоди, попри наявні порушення. Загалом, як встановили НАБУ і САП, йдеться про 575 тис. дол. США та 70 тис. євро, незаконно наданих упродовж 2017-2019 рр.

13 квітня 2021 року бенефіціару групи компаній повідомили про підозру.

У вересні 2021 року матеріали слідства відкрили стороні захисту для ознайомлення.


Довідково

Розслідування фактів корупції в «Укравтодорі» детективи Національного бюро здійснюють із вересня 2019 року.

Цей злочин має міжнародний характер: за дії, які колишній очільник «Укравтодору» вчиняв в Україні, неправомірна вигода передавалася і на території Республіки Польща. Через це, в листопаді 2019 року створено спільну слідчу групу, до складу якої від України увійшли детективи НАБУ та прокурори САП, від Польщі — працівники Центрального антикорупційного бюро та Окружної прокуратури міста Варшави. Координація дій обох сторін відбувалась за участі Євроюсту.

Влітку 2020 року, в результаті спільної операції проведеної детективами НАБУ з представниками Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща за процесуального керівництва САП та Окружної прокуратури Варшави викрито злочинну групу на чолі з колишнім в.о. голови Державного агентства автомобільних доріг України.

В січні 2021 року матеріали кримінального провадження стосовно екскерівника «Укравтодору» передано для продовження досудового розслідування компетентному органу Республіки Польща, у зв’язку із неможливістю екстрадиції його в Україну, через наявність у нього польського громадянства. Наразі справа перебуває на стадії судового розгляду, один з учасників злочинної групи, пішовши на угоду зі слідством, вже отримав вирок.

Слід зазначити, що Генеральним прокурором України в листопаді 2020 підписано угоду з Генеральним прокурором Республіки Польща про продовження діяльності створеної між антикорупційними відомствами спільної слідчої групи. Це дозвоило детективам Національного бюро за сприяння Центрального антикорупційного бюро Республіки Польща здобути нові докази причетності до протиправної діяльності окремих громадян України.