Посадовиці Офісу Президента та ще двом особам повідомлено про підозру

13 листопада 2019 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру трьом особам - учасникам злочинної групи, викритих напередодні «на гарячому». 

Йдеться про:

- керівницю одного з головних департаментів Офісу Президента України;

- ексзаступницю міністра культури України (2011 р.);

- фізичну особу - посередника 

 

Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч.2 ст.15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 27, ч.4 ст. 369 Кримінального кодексу України. 

 

Нагадуємо, 12 листопада внаслідок проведення операції «під прикриттям» (негласних слідчих розшукових дій) детективи НАБУ задокументували вимагання неправомірної вигоди у розмірі 300 тис. дол. США з фізичної особи за сприяння у призначенні на керівну посаду до НАК «Нафтогаз України».

 

Керівницю одного з головних департаментів Офісу Президента України, її спільницю – ексзаступницю Міністра культури України (2011 р.) – та інших учасників угруповання затримали безпосередньо після одержання першого траншу неправомірної вигоди у сумі 150 тис. дол. США.

 

Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним. Встановлюються інші особи-учасники злочинної групи.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.