Правоохоронців викрили «на гарячому»

16 квітня 2022 року детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП викрили «на гарячому» посадовців Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області та Слідчого управління Нацполіції цієї області.

За даними слідства, старший оперуповноважений УСБ України в Івано-Франківській області та один із посадовців слідчого відділу СУ ГУНП цієї області вимагали та одержали неправомірну вигоду за вчинення слідчих і процесуальних дій стосовно підозрюваного у кримінальних провадженнях за фактами незаконного зберігання та збуту наркотичних засобів. Зокрема, йшлося про можливий вплив на суддів при зміні запобіжного заходу – за це правоохоронці вимагали 9 тис. дол. США, та можливу зміну підслідності, яку «оцінили» у 15 тис. дол. США. Їх викрили «на гарячому», під час одержання чергового траншу неправомірної вигоди у 10 тис. дол. США.

НАБУ та САП встановили, що, окрім надання неправомірної вигоди, з метою штучного створення правових підстав для зміни підслідності в одному з кримінальних проваджень, підозрюваний мав фактично підкинути в заздалегідь визначене викритими правоохоронцями місце в житлі його спільника психотропну речовину амфетамін, що потягло б за собою подальше незаконне притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Вирішується питання про повідомлення їм про підозру.

Також НАБУ та САП перевіряють можливу причетність викритих правоохоронців до вчинення інших злочинів, в т.ч. у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин.

Операцію з викриття здійснено за сприяння керівництва Служби безпеки України , Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України.

 


 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.