Розтрата зерна на 2,8 млн грн: другий підозрюваний

9 грудня 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру у причетності до розтрати зерна на суму понад 2,8 млн грн посадовцю філії державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України.

Це — другий підозрюваний у вчиненні злочину. 22 листопада 2020 року у межах кримінального провадження НАБУ та САП повідомили про підозру в.о. директора однієї з філій Державного агентства резерву України у Сумській області.

Дії обох підозрюваних кваліфіковані за ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року в.о. директора філії Держрезерву, без отримання дозволу власника зерна, яке зберігалося на базах, вирішив відвантажити його комерційним структурам без оплати з їхнього боку. Таким чином він планував заволодіти понад 189 тонн зерна вартістю понад 2,8 млн грн, яке належало Держрезерву.

18-19 листопада 2020 року детективи НАБУ вжили невідкладні слідчі заходи і запобігли незаконному вивезенню зерна з держпідприємства.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2020 року.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.