Розтрата зерна на 2,8 млн грн: ще один підозрюваний

15 грудня 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру у причетності до розтрати зерна на суму понад 2,8 млн грн в.о. начальника виробничо-технічної лабораторії філії державного підприємства «Охтирський комбінат хлібопродуктів» Державного агентства резерву України.

Це — вже третій підозрюваний у вчиненні злочину. 22 листопада 2020 року у межах кримінального провадження НАБУ та САП повідомили про підозру в.о. директора однієї з філій Державного агентства резерву України у Сумській області. На початку грудня 2020 року про підозру повідомлено посадовцю філії ДП «Охтирський комбінат хлібопродуктів».

Дії усіх підозрюваних кваліфіковані за ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») КК України.

Слідство встановило, що у листопаді 2020 року в.о. директора філії Держрезерву за попередньою змовою з іншими працівниками державного підприємства, без отримання дозволу власника насіння соняшника, яке зберігалося на складах, вирішив відвантажити його комерційним структурам без оплати з їхнього боку. Таким чином він планував заволодіти понад 189 тон насіння вартістю понад 2,8 млн грн, яке належало Держрезерву.

18-19 листопада 2020 року детективи НАБУ вжили невідкладні слідчі заходи і запобігли незаконному вивезенню майна з держпідприємства.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із листопада 2020 року.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.