Шахрайство експосадовця ГПУ: матеріали відкрито

Розслідування за підозрою ексначальника Головного слідчого управління ГПУ, викритого на шахрайстві та підбурюванні до надання 150 тис. дол. США неправомірної вигоди ексдиректору Державного бюро розслідувань, завершено.

22 вересня 2020 року стороні захисту відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 1 ст. 263 КК України.

Слідство встановило, що колишній посадовець ГПУ разом із іншою особою, матеріали щодо якої виділені в окреме провадження, розробили план дій, за яким спланували отримати від столичного забудовника 150 тис. доларів США за закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням ДБР. Вказані кошти начебто мали передаватися директору ДБР, однак такого наміру у експрацівника прокуратури не було.

Особу затримали після отримання першого траншу у 75 тис. дол. США з обумовлених 150 тис. дол. США. Цього ж дня учаснику злочину повідомили про підозру.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з листопада 2019 року.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.