Справа судді з Закарпаття: розслідування завершено

Детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили розслідування факту отримання суддею Рахівського районного суду (Закарпатська область) неправомірної вигоди. 10 червня 2019 року стороні захисту відкрили доступ до матеріалів кримінального провадження для ознайомлення.

Служитель Феміди вимагав від місцевого жителя 10 тис грн за ухвалення судового рішення на його користь. Детективи НАБУ спільно зі співробітниками СБУ 20 березня викрили суддю в момент отримання неправомірної вигоди. 25 березня йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище») Кримінального кодексу України.

Згодом cлідство встановило ще один епізод протиправної діяльності цього ж судді — вчинення впливу на іншого суддю цього ж суду в обмін на 10 тис грн. З огляду на ці обставини 29 травня 2019 року служителю Феміди повідомлено про нову підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 та ч.2. ст. 369-2 («Зловживання впливом») КК України.

Вища рада правосуддя відсторонила суддю від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Досудове розслідування вказаного факту детективи НАБУ здійснюють з березня 2019 року.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.