Справа «Укртелефільму»: розслідування завершено стосовно чотирьох осіб

НАБУ і САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо завдання понад  67,73 млн грн збитків державному підприємству «УСТФ «Укртелефільм».

Йдеться про чотирьох підозрюваних*:

  • заступника голови Держкомтелерадіо (2016-2020 рр.);
  • колишнього генерального директора ДП «УСТФ «Укртелефільм» (2016-2017 рр.);
  • заступника директора приватної компанії;
  • колишнього керівника юридичної служби ДП «УСТФ «Укртелефільм» (2015-2016 рр.).

За версією слідства, впродовж 2017-2018 років, керівники «Укртелефільму» у змові з колишнім керівником відділу з правових питань держпідприємства, приватними особами та заступником голови Держкомтелерадіо відчужили на користь приватної компанії (ТОВ «Лодокс») майнові права на понад 60 об’єктів нерухомості у м. Києві. Майно продали з численними порушеннями процедури відчуження держмайна, зокрема, без погодження з органом управління — Державним комітетом телебачення і радіомовлення України. У результаті державі в особі ДП «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» спричинено тяжких наслідків. Злочин розкрито на стадії легалізації об’єктів нерухомого майна.

У лютому-березні 2019 року НАБУ та САП встановили чотирьох ймовірних учасників злочину та повідомили їм про підозру. Пів року потому розслідування стосовно трьох із них закінчили. У грудні 2021 року детективи Національного бюро повідомили про підозру ще чотирьом особам.

Таким чином, кількість осіб, ймовірно причетних до вчинення злочину, зросла до восьми. Стосовно двох із них справа слухається у Вищому антикорупційному суді, щодо ще однієї особи є обвинувальний вирок суду, що набрав законної сили. Один підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку.

Матеріали, зібрані детективами НАБУ в межах розслідування, стали підґрунтям для визнання Господарським судом міста Києва недійсним договору купівлі-продажу майнових прав, укладеного між ДП «УСТФ «Укртелефільм» та ТОВ «Лодокс». Відповідне рішення набрало законної сили. Наразі вживаються заходи для відшкодування збитків, завданих держпідприємству, триває процедура реєстрації об’єктів нерухомості на користь ДП.

Більше про справу читайте у нашому лонгріді https://nabu.gov.ua/novyny/sprava-ukrtelefilmu

*посади на момент вчинення злочину

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.