Справу щодо підбурювання до підкупу ексдиректора ДБР скеровано до суду

24 травня 2022 року НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням особи, викритої на шахрайстві та підбурюванні до надання 150 тис. дол. США неправомірної вигоди ексдиректору Державного бюро розслідування. Дії особи кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 1 ст. 263 КК України.

Слідство встановило, що обвинувачений разом із іншою особою* розробили план дій, за яким спланували отримати від столичного забудовника 150 тис. дол. США за закриття кримінального провадження, що розслідується територіальним управлінням ДБР. Вказані кошти начебто мали передаватися директору ДБР, однак такого наміру насправді не було.

Особу затримали після отримання першого траншу у 75 тис. дол. США з обумовлених 150 тис. дол. США. Цього ж дня учаснику злочину повідомили про підозру. Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з листопада 2019 року. У вересні 2020 року розслідування завершили, відтоді сторона захисту ознайомлювалась з матеріалами справи перед скеруванням обвинувального акта до суду.

*щодо дій пособника матеріали виділені в окреме провадження, яке вже розглянуто судом, що затвердив угоду про визнання винуватостіЗастереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.