Справу щодо спроби підкупу судді з Одеси скеровано до суду

27 грудня 2022 року НАБУ та САП скерували до суду справу за обвинуваченням aдвоката у шахрайстві та підбурюванні до надання 1,7 тис. дол. США неправомірної вигоди судді Одеського апеляційного суду, а також помічника судді апеляційного суду, який погодився отримати кошти за вплив на суддю.

Дії адвоката кваліфікували за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК, ч. 1 ст. 369-2 та ч. 1 ст. 190 КК України, а помічника -  за ч. 2 ст. 369-2 КК України.

В межах розслідування корупційного злочину, підслідного НАБУ, слідство встановило факт підбурювання адвокатом свого підзахисного до підкупу судді Одеського апеляційного суду. За 1,7 тис. дол. США вона обіцяла «домовитись» про скасування постанови щодо її підзахисного у справі про адміністративне правопорушення. Гроші адвокат одержала і запропонувала за 1,5 тис. дол. США помічнику судді «домовитись» із суддею. Той погодився, однак свій план не реалізував, і як виявилось, суддя взагалі не знала про дії помічника.

У вересні 2022 року їх викрили та повідомили про підозру.

Наприкінці листопада 2022 року стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.