Справу щодо заволодіння коштами ДП «Держінформ’юст» скеровано до суду

НАБУ та САП закінчили розслідування фактів заволодіння коштами державного підприємства «Держінформ’юст». Справу за обвинуваченням чотирьох осіб скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті.

Серед обвинувачених:

  • колишній генеральний директор ДП «Держінформ’юст» — ч.5 ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), ч.1 ст.366 («Службове підроблення») КК України;
  • ексдиректор ДП «Інформаційні судові системи» — ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України;
  • генеральний директор ТОВ— ч.5 ст.27 ч.5 ст.191; ч.5 ст.27, ч.1 ст. 366 КК України;
  • представник компанії, зареєстрованої в іноземній юрисдикції, громадянин Естонії — ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.5 ст.27 ч.1 ст.366 КК України.

Розслідування дій ще однієї учасниці злочину, директорки задіяного у корупційній схемі ТОВ (ч.5 ст.27 ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України), з червня 2019 року виділене в окреме провадження у зв’язку з її розшуком.

За даними слідства, у листопаді 2013 року колишній генеральний директор ДП «Держінформ’юст», зловживаючи службовим становищем, із підконтрольним йому ж підприємством уклав та забезпечив виконання договору на постачання програмної продукції, комп’ютерної програми TrueConfserver та супровідної документації до неї. Перший договір передбачав завищену вартість, а наступним взагалі не передбачалося постачання товарів. Такими діями «Держінформ’юсту» завдано 6,5 млн грн шкоди.

Крім того, наприкінці 2014 року посадовець у змові з колишнім генеральним директором ДП «Інформаційні судові системи» («ІСС») сприяв укладенню між «Держінформ’юстом» та підконтрольними підприємствами договорів про надання послуг із розроблення програмного забезпечення. Фактично ж юридичними особами, з якими були укладені договори, послуги не надавалися. Роботи виконували колишні працівники ДП «ІСС», заздалегідь зареєстровані як фізичні особи-підприємці.

Отже, загальний розмір збитків, завданих державному підприємству «Держінформ’юст», сягає 7,4 млн грн.

Розслідування вказаних фактів НАБУ за процесуального керівництва САП здійснювали з липня 2015 року по вересень 2019 року. Відтоді підозрювані ознайомлювалися з матеріалами слідства.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.