Справу викритого «на гарячому» посадовця Держрезерву скеровано до суду

Досудове розслідування за обвинуваченням начальника управління державних резервів Державного агентства резерву України, а також його співучасника, викритих на організації отримання неправомірної вигоди закінчено. 27 листопада 2020 року обвинувальний акт скеровано до суду.

Дії начальника управління кваліфіковані за ч.3 ст.27, ч.4 ст.368 («Організація прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), ч.4 ст.27, ч.4 ст.369 («Підбурення до надання неправомірної вигоди службовій особі») КК України, його співучасника — за ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК України.

Обвинувачений начальник управління Держрезерву організував отримання неправомірної вигоди від керівників підприємств зі сфери управління Держрезерву за збереження їхніх посад та подальше сприяння у діяльності, для чого підбурив керівників до надання неправомірної вигоди Голові Держрезерву. Посадовець також організував отримання «винагороди» за призначенням особи на посаду директора підприємства зі сфери управління Держрезерву. Задля конспірації кошти посадовець отримував за посередництва свого родича.

Правоохоронці зафіксували декілька випадків одержання підозрюваним неправомірної вигоди від керівників підприємств. Загалом йдеться про неправомірну вигоду у розмірі 70 тис. дол. США.

20% від цієї суми начальник управління залишив собі, решту планував передати на той час чинному голові Держрезерву. Очільник агентства не пристав на цю пропозицію й повідомив правоохоронні органи про вчинення корупційного правопорушення, видав слідству пропоновані йому грошові кошти та сприяв розкриттю злочину.

Розслідування наведених фактів НАБУ, ГУБКОЗ СБУ та САП здійснювали з грудня 2019 року.

У січні 2020 року начальника управління Держрезерву викрили «на гарячому» та повідомили йому про підозру.

У вересні 2020 року розслідування завершили.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.