Судді Господарського суду Сумської області обрано запобіжний захід

8 листопада 2017 року слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва частково задовольнив клопотання детективів Національного антикорупційного бюро України, погоджене з прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, та обрав викритому на отриманні неправомірної вигоди судді Господарського суду Сумської області запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 5 млн грн. Детективи та прокурори просили обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Додатково суд ухвалив покласти на підозрюваного низку процесуальних обов’язків: прибувати на виклик детективів, прокурора та суду, не відлучатися без дозволу за межі населеного пункту, здати на зберігання детективу паспорт для виїзду за кордон та інші документи, які надають таке право тощо.

Повне рішення суду буде виголошене 13 листопада, після чого прокурори САП прийматимуть рішення щодо можливого подання апеляційної скарги на вказане рішення суду.

Нагадуємо, 1 листопада 2017 року працівниками Управління СБУ в Сумській області спільно з детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП в порядку ст. 482 КПК України затримали голову Господарського суду Сумської області під час одержання неправомірної вигоди в розмірі 26,6 тис. дол. США. За версією слідства, служитель Феміди вимагав гроші за винесення рішення у господарській справі в інтересах будівельної компанії. 2 листопада судді повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України. 7 листопада Вища рада правосуддя задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про надання згоди на утримання судді господарського суду Сумської області під вартою.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Фото: zik.ua