Суддю з Одеси викрито на хабарі

29 березня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом САП спільно зі співробітниками СБУ викрили на отриманні неправомірної вигоди суддю Малиновського районного суду м.Одеси. Це — другий служитель Феміди зазначеного суду, чию протиправну діяльність задокументували детективи НАБУ.

Наразі правоохоронці продовжують невідкладні слідчі дії, після чого буде вирішуватися питання повідомлення про підозру.

Дії вказаного судді попередньо кваліфікуються за ч.3 ст.368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище») Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, служитель Феміди отримав неправомірну вигоду у розмірі 2500 доларів США за ухвалення рішення на користь громадянина у цивільній справі щодо вирішення житлового спору.

Досудове розслідування за цими фактами детективи Національного бюро розпочали у березні 2019 року.

Нагадуємо, три роки тому на отриманні хабара у 500 тис. грн детективи Національного бюро спільно з працівниками Національної поліції викрили суддю Малиновського районного суду м.Одеса. Справа набула розголосу як справа «судді-стрілка», оскільки під час обшуку суддя чинив опір правоохоронцям із застосуванням вогнепальної зброї. Наразі справа перебуває на розгляді Заводського районного суду м. Миколаєва.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.