Трьом особам повідомили про підозру у спробі підкупу судді

13-19 грудня 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру двом адвокатам та особі, яка позиціонувала себе як помічник адвоката, які намагались підкупити суддю Полтавського апеляційного суду. Дії одного з адвокатів та «помічника» кваліфіковані за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України, а іншого адвоката - за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України.

 

За даними слідства, громадянин звернувся до особи, яка позиціонувала себе помічником адвоката, за правовою допомогою у зв’язку зі складенням на нього протоколу за керування автомобілем в нетверезому стані. Натомість останній запропонував допомогти «вирішити питання» із суддею за «винагороду», залучивши знайомого адвоката. Однак, їм це не вдалось і суд визнав громадянина винним. Вказані особи, у свою чергу, пообіцяли скасувати це рішення в апеляційному порядку за 1,8 тис. дол. США залучивши до вчинення злочину ще одного адвоката. Вказані особи отримали гроші для подальшої передачі судді Полтавського апеляційного суду двома траншами – 300 і 1,5 тис. дол. США. Після передачі останньої частини неправомірної вигоди НАБУ і САП спільно з ДСР в Полтавській області викрили осіб.

Слідчі дії тривають, слідство вживає заходів для встановлення усіх причетних до злочину осіб.

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.