Верховний Суд підтвердив законність вироку судді з Київщини

Суддю Броварського міськрайонного суду Київської області Ганну Білик засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією автомобіля та земельної ділянки. Крім того, її позбавили права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки. Таке рішення ухвалив 14 грудня 2022 року Касаційний кримінальний суд Верховного Суду, чим залишив без змін вирок Вищого антикорупційного суду від 3 червня 2021 року та ухвалу Апеляційної палати ВАКС від 18 січня 2022 року. Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, у червні 2017 року НАБУ і САП викрили служительку Феміди, яка вимагала гроші у приватного підприємства за винесення уточнюючого рішення на його користь у справі про вилучення 13,5 тонн пального органами Державної фіскальної служби. Свої «послуги» суддя оцінила у 1000 євро.

Влітку 2021 року Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок стосовно Ганни Білик, який пізніше підтвердила Апеляційна палата ВАКС. Повномасштабне вторгнення в Україну у лютому дало змогу екссудді переховуватись і ухилятись від покарання. У листопаді 2022 року поліція Київщини відшукала суддю і з того моменту вона перебуває в СІЗО.

Фото: Нацполіція Київської області