Верховний суд визнав ексголову ДФС відповідальним за надання розстрочок зі сплати ренти

Верховний суд визнав законність позиції НАБУ і САП, які обвинувачують колишнього голову Державної фіскальної служби України у незаконному наданні розстрочок зі сплати ренти на суму 2,019 млрд грн. 26 вересня 2019 року Касаційний адміністративний суд ВС поставив крапку у цій дискусії, скасувавши рішення судів попередніх інстанцій, які фактично знімали з ексочільника ДФС відповідальність за незаконні дії. Рішення ВС є остаточним та не підлягає оскарженню.

Ексголова ДФС, який наразі має статус обвинуваченого, впродовж 2015 року ухвалив низку безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у так званій «газовій схемі» компаній на загальну суму 2,019 млрд грн. Ці рішення ухвалені «заднім» числом, за відсутності обґрунтованих підстав й після настання встановлених дат сплати ренти згаданими компаніями. Розстрочення надавалися без погодження Міністерства фінансів України.

17 листопада 2017 року обвинувальний акт стосовно ексочільника ДФС прокурори САП скерували до суду. Шість днів потому Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення, що голова ДФС не мав повноважень відмовляти у наданні розстрочок компаніям, задіяним у так званій «газовій схемі». Відтак, його немає за що переслідувати.

НАБУ і САП оскаржили це рішення в грудні 2017 року. Згодом свої скарги подали також ДФС України та ПАТ «Укргазвидобування». Однак, Апеляційний адміністративний суд не задовільнив жодну з них, залишивши рішення суду першої інстанції без змін.

У відповідь Національне бюро, САП, ДФС України та ПАТ «Укргазвидобування» оскаржили судові рішення в касаційному порядку. І Верховний суд нарешті поставив крапку у судовій тяганині. Рішення ВС означає, що відтепер ніщо не зможе зашкодити об’єктивному розгляду кримінального провадження, який відбуватиметься у Вищому антикорупційному суді.

Більше про «газову справу»: https://nabu.gov.ua/novyny/gazova-sprava

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/search/node/газова%20справа