За підтримки британського NCA НАБУ підвищує ефективність розслідування злочинів, вчинених з використанням криптовалют

Національне антикорупційне бюро першим в Україні розпочало цифровізацію досудового розслідування та впроваджує найкращі практики з використання інформаційних технологій для підвищення ефективності роботи.

Так, у грудні 2021 року детективи Національного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зареєстрували першу справу в eCase Management System – міжвідомчій системі електронного кримінального провадження. eCase MS передбачає поступове переведення досудового розслідування за участі НАБУ, САП та ВАКС в електронний формат.

Важливим кроком для підвищення ефективності розслідувань топкорупції є посилення спроможностей Національного бюро в розслідуванні злочинів, пов’язаних із використанням криптовалют. Це стало можливим завдяки тісній співпраці з британськими колегами.

Національне агентство боротьби із злочинністю Великої Британії (The National Crime Agency) допомагає НАБУ впроваджувати нові інструменти для відстеження коштів, отриманих у вигляді хабарів чи вкрадених у держави, та викриття посадовців, причетних до корупційних правопорушень. Така співпраця здійснюється відповідно до Меморандуму про співробітництво у сфері обміну інформацією для боротьби з організованою злочинністю, що в квітні 2021 року уклали НАБУ та британське правоохоронне відомство.

Лише оновлення технічного забезпечення недостатньо для поступу в протидії корупції, тож детективи НАБУ постійно підвищують кваліфікацію. Лише у 2021 році працівники Бюро відвідали 65 тренінгів щодо протидії корупції та відмиванню коштів, отриманих незаконним шляхом.