Заволодіння коштами ДП «Держінформ’юст»: новий епізод

27 квітня 2022 року детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишньому генеральному директору ДП «Держінформ’юст» про підозру у заволодінні та легалізації понад 7,7 млн грн держпідприємства. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України.

Оскільки слідство має обґрунтовані підстави вважати, що існує ризик переховування підозрюваного, НАБУ і САП буде клопотати про взяття його під варту.

За даними слідства, протягом січня 2014 року – лютого 2015 року посадовець держкомпанії (на момент вчинення злочину) у змові з чотирма підприємцями організував укладення між «Держінформ’юстом» та підконтрольними підприємствами договорів на постачання програмної продукції – комп’ютерної програми TrueConf. Фактично ж юридичними особами, з якими були укладені договори, послуги не надавалися, а потреби в продукції на той момент взагалі не існувало. Кошти, які держпідприємство сплатило за непоставлене обладнання, посадовець згодом легалізував, перерахувавши іноземним компаніям, зареєстрованим у Кіпрі, Німеччині, Великобританії, Панамі. Внаслідок таких дій інтересам держави в особі «Держінформ’юст» завдано понад 7,7 млн грн збитків.

Наразі слідчі дії тривають, готується повідомлення про підозру іншим учасникам злочину.

Зазначимо, що колишній генеральний директор ДП «Держінформ’юст» є обвинуваченим у іншій справі, розслідуваній НАБУ і САП. Детективи встановили, що він організував спільно з іншими особами заволодіння 7,4 млн грн держпідприємства, уклавши договори на поставку продукції за завищеною вартістю, а також забезпечив оплату послуг із розроблення програмного забезпечення, які фактично так і не були надані. Справа з листопада 2020 року слухається в суді.

 

 

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.