Зловживання в ОАСК: епізод щодо ДСА (розшифровка відео)

НАБУ за процесуального керівництва САП розслідують факти вчинення корупційних злочинів головою та суддею Окружного адміністративного суду м.Києва, а також головою Державної судової адміністрації України.

У січні-лютому 2019 року Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя провела конкурс на посаду голови Державної судової адміністрації України.

Голова ДСА України не зміг на нього податися, оскільки не відповідав вимогам для кандидатів, тож вирішив завадити проведенню конкурсу і у такий спосіб зберегти посаду. По допомогу він звернувся до голови ОАСК, аби той перешкодив призначенню переможця конкурсу.

Голова ОАСК приймає пропозицію очільника ДСА, у відповідь зажадавши підтримку власних інтересів: введення до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України «своїх осіб», аби пройти кваліфікаційне оцінювання.

Із 16 членів ВККС за квотою ДСА призначаються дві особи. І хоча їхні повноваження ще не сплили, це не стає на заваді домовленостям між головою ОАСК та очільником ДСА. Слідство зафіксувало перемовини щодо призначення одного з членів ВККС за квотою ДСА.

12 лютого 2019 року суддя ОАСК відкриває провадження у справі за позовом голови ДСА України до Комісії з питань вищого корпусу державної служби щодо оскарження рішень та фактичного зупинення конкурсу з обрання нового очільника Державної судової адміністрації України.

Голова ДСА подає також позов про зобов’язання Комісії утриматися від проведення конкурсу. Проте голова ОАСК пропонує голові ДСА почекати із прийняттям рішення до визначення переможця конкурсу, тобто до 15 лютого 2019 року.

У зв’язку із цим 13 лютого 2019 року суддя ОАСК відмовляє у забезпеченні позову щодо зупинення конкурсу на посаду голови ДСА.

 

Телефонна розмова голови ОАСК з головою ДСА України щодо відмови у забезпеченні позову та майбутнього плану у разі прийняття Комісією подальших кроків проти голови ДСА України. (таймкод у відео 00:02:17)

13.02.2019

Голова ОАСК: – Алло. Да, Зеновій Васильович, да. Тільки забезпечення (мається на увазі забезпечення позову щодо оскарження рішень та фактичного зупинення конкурсу – прим.). Ні, ні, замість того не надо, мы напишем красиво, чтоб и у нас было красивое обоснование. Мы напишем так, как я сказал: «Передчасно, немає доказів, что». Вот, ждем 15-ое число. Если 15-ое число Вас обидят, Вы, у Вас заготовки уже должны быть, вписуйте решение, номер, что провели конкурс, и избрали кого-то, и подаем это все. Но Вы сделайте заготовки, чтобы они у Вас были. Только вписать. И способ обеспечения иска ставим: «зупинити дію рішення Комісії». Все, и оно красиво, угу, все, спасибо.

 

Розмова між головою ОАСК та лояльним до нього кандидатом, який бере участь у конкурсі до ВККС за квотою ДСА України. (таймкод у відео 00:03:08)

12.03.2019

Кандидат: – Пашенька, ну, я тебя держусь, буду тебя держаться и просить: «Паша помогай, ну, потому что».

Голова ОАСК: – Вы подавайтесь.

Кандидат: – Да.

Голова ОАСК: – Везде, где мы с вами поговорили.

 

Розмова кандидата до ВККС за квотою ДСА України з помічницею народного депутата України (станом на 2020 рік — чинний народний депутат України), яка є близькою особою голови ОАСК. (таймкод у відео 00:03:17)

03.04.2019

Кандидат: – Шеф в Киеве?

Помічниця: – Ні, цей тиждень не пленарний. З наступного тижня він буде в Києві.

Кандидат: – Ааа, ну, это вторник там, это слышишь, в общем, проси Пашу (мається на увазі голова ОАСК), слышишь, отработаем это всё.

Помічниця: – Ну, да, сейчас я его спрошу, не, ну, понятно, там просто есть таки (н/д).

Кандидат: – Спроси, ну, сейчас это, вот, что-то потом заплатим. Что-то такое, ну, дайте возможность там. Хорошо?

Помічниця: – Ага, да, давайте.

Кандидат: – Ну, поговори.

Помічниця: – На связи, Сергей Леонидович.

Кандидат: – Ага, давай.

 

Після ухвалення 15 лютого 2019 року Комісією з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя рішення про визначення переможця голова ДСА України на виконання домовленостей з головою ОАСК подає нову заяву до суду. Однак голова ОАСК пропонує вирішити питання щодо конкурсу у позасудовий спосіб та відкликати подану заяву.

Використано матеріали:

https://bit.ly/3eROjpw

Телефонна розмова голови ОАСК із головою ДСА України щодо досягнутих домовленостей у владних колах та зупинення конкурсу у позасудовий спосіб. (таймкод у відео 00:04:17)

26.02.2019

Голова ОАСК: – Зеновій Васильович. Ну, смотрите, что я своими каналами в ВРП узнал. Мне сказали, что вопрос выносится и рассматриваться не будет, пока не будет спецпроверки, что есть какое-то, ну, понимание, что надо потянуть (техзбій). Единственное, что спецпроверку ж проводит ДСА (техзбій). А так как там работаете Вы, они в этом видят какой-то конфликт интересов, и поэтому они направили какую-то бумагу в Раду суддів: как решить этот конфликт интересов, кто должен проводить спецпроверку? Ну, может, это используют как формальное основание потянуть.

Голова ОАСК: – В принципе, ж понимание потянуть должно быть, поэтому, наверное, может быть, возьмите на контроль все эти спецпроверки. Угу. Будем держать связь. Ну, нет смысла сейчас делать обеспечение (задовольняти заяву про забезпечення позову – прим.) по той причине, что согласно позиции того же Кононенко, он договорился с Президентом – и вас никто не трогает. Смысл тогда делать его сейчас обеспечение? Но у нас всё готово, на старте если что (нерозбірливо). Пока оно у нас в режиме «Ничего не делаем». Да. Если вдруг будет где-то внесение в порядок денний этого вопроса, тогда вернёмся к этому вот вопросу. Угу, да. Всё, на связи. (телефонну розмову завершено).

 

Розмова голови суду із суддею, який розглядає справу голови ДСА. У розмові голова ОАСК переповідає досягнуті домовленості та зазначає, що нова заява буде відкликана. (таймкод у відео 00:05:22)

04.03.2019

Суддя ОАСК: – Что у нас, Паша, скажи?

Голова ОАСК: – Та, ну, рабочее всё, всё в рабочем.

Суддя ОАСК: – А с этими с товарищами? Ты их так и не вызывал?

Голова ОАСК: – Смотри, ну, «мои», те, с кем я ближе общаюсь, слушай, они зашли вроде бы к Президенту и сказали, что этого делать нельзя сейчас. Президент вроде их услышал, дал команду ВРП ни*я не делать, т.е. заморозить ситуацию. И в контексте того, что пока оно заморожено, все равно мы ничего не делаем для того, чтобы у нас происходило.

Суддя ОАСК: – Тогда «отказ»?

Голова ОАСК: – Они должны были отозвать. Если сегодня не отзовут, ты мне напомни. Отзовут для доработки. И потом будет.

Суддя ОАСК: – Я тебя понял.

Голова ОАСК: – В варианте, в варианте «ждать и смотреть».

 

У березні 2019 року Вища рада правосуддя була готова призначати переможця конкурсу на посаду голови ДСА. Однак на заваді цим намірам стають домовленості між головою ДСА та очільником ОАСК.

Останній намагається вплинути на суддю, який розглядає справу про фактичне зупинення конкурсу, а також вирішити «питання» з конкурсом через НАЗК: аби там винесли припис про наявність конфлікту інтересів між ВРП та переможцем конкурсу.

Голова ОАСК у присутності інших суддів ОАСК говорить по телефону щодо необхідності допомоги у вирішенні питання про скасування конкурсу через НАЗК. (таймкод у відео 00:06:44)

04.03.2019

Суддя ОАСК: – Ви вже не знаєте, як на могилі, бл*, Петра Алексеевича станцевать на х*й, хто гопака, хто лезгінку.

Голова ОАСК: – Мы верой и правдой служили. Пока нас не стали кидать. (далі розмова по телефону)

Голова ОАСК: – Алло. Привет. Смотри, а ты можешь сегодня дать Богдану ту справочку, что он хочет? Ой, отлично. У нас есть, кое-какие там планы и мысли интересные. Вот. Это первое. Второе, второй вопрос – скажи, пожалуйста, а так подвинулся вопрос по Зеновию (мається на увазі голова ДСА  - прим.) с обращением в НАЗК? Друже, там, смотри, нас это не волнует. Нас, мы же с тобой говорили, о чем? Нам надо роз’яснення о наличии конфликта интересов в действиях ВРП и Пушкаря (мається на увазі переможець конкурсу на посаду голови ДСА - прим.) по организации конкурса. Чтоб сам конкурс *бнуть этот. Нет, не назначение конкурса. А, реализацию!

Суддя ОАСК: – Отлично, но нам надо это разъяснение почему – потому что мы под этим разъяснением чего-то придумаем. Может там припис с НАЗК попросим. Может, может просто ещё чего-то поиграемся. Хорошо. Но хотя бы для начала, пусть начальник Департамента сделает разъяснение, о том, что действительно в действия Пушкаря и ВРП есть конфликт интересов. Просто мне надо понимать на какой стадии. Потому что, смотри, есть два способа решения ЭТОГО вопроса. Первый тот – на что Зеновий жмётся. Это первый способ решения вопроса. А второй способ решения – политический. Я, например, могу этот вопрос продавить через представителей. Но он должен быть, Зеновий кое-что, должен быть, будет сделать, соответственно этот можно решить политически – мы «даш-на-даш».

 

Розмова голови ОАСК із одним із відвідувачів щодо ситуації з конкурсом на посаду голови ДСА України. (таймкод у відео 00:08:25)

21.03.2019

Ч. – Второй вопрос. Это хотел для себя просто определиться, понять твою позицию по Холоднюку

(голова ДСА – прим.)…

Голова ОАСК: – Смотри, по Холоднюку двойная ситуация. Первая ситуация – личная. То есть, он нам где-то помогает, поэтому, ну, я не вижу смысла ему отказывать, да? И вторая – служебная. Служебная, она была сделана так: мы захотели ему помочь, позвал меня наш друг Алексей Валерьевич и говорит: «Бл*, не делай этого». – «Ну, на х*й оно мне надо». – «Это не ваш вопрос. Вот я так хочу, не делай!» – «Ну, хорошо. Пока не делаем. Вопросов нема. Мы отказали. При чем я тоже попросил какую-то х*йню левую, бл*, вот говорю: «Можно указ подписать?» – «Да, всё, можно, бл*». Это, бл*, один из тех 50-ти вопросов, которые, бл*, я себе записываю, где меня послали на х*й. Ну, Бог с ним. Холоднюк пошел к Князевичу. Князевич взял Кононенко. Кононенко попросил сделать. Попросил — всё, сделал. Вот такая цепочка была вторая.

 

Виконуючи свою частину домовленостей, голова ДСА 12 березня 2019 року оголошує конкурс на зайняття посади члена ВККС, замість чинного на той момент.

Розмова голови ОАСК з суддею який розглядає справу голови ДСА щодо написання тексту рішення. (таймкод у відео 00:09:42)

13.03.2019

Суддя ОАСК: – Я, знаешь, уже много читаю, мне вроде как оно понятно, но что сказать со стороны.

Голова ОАСК: –. Ну все, в порядку денному это был вопрос номер десять, правильно?

Суддя ОАСК: – Пункт десятый, а у нее – пункт девятый (мається на увазі пункти рішення Конкурсної комісії, яке оскаржується - прим.). И мы указываем, о чем идёт речь про: «визнання переможця там одного, а тут другого». Ну, вроде как бы? Ну, я на всякий случай.

Голова ОАСК: – Я считаю, что я считаю, что бл* для тех, кто хочет и уважает решение суда все понятно.

Суддя ОАСК: – Нет, ну тут якобы это достаточно оснований потом говорить о том, что если скажем, что-то будет принято, что оно было принято с нарушениями. Но критиковать, оно, бл*, вы там что-то не то написали, ну.

Голова ОАСК: – Ага.

 

При цьому судове рішення про забезпечення позову ухвалюють за відсутності у справі документів, необхідних для розгляду.

Розмова голови ОАСК з суддею який розглядає справу голови ДСА щодо написання тексту рішення. (таймкод у відео 00:10:32)

13.03.2019

Суддя ОАСК: – У нас нет самого протокола, чтобы я чётко формализировал, показать эту выжимку всю, знаешь? А мы написали, о чем было решение.

Голова ОАСК: – Как могли, так его и индивидуализировали.

Суддя ОАСК: – Конечно, мы же знаем, что решение принято «визначення переможця», ну мы об этом пишем, о тематике, а не (н/д.) я не зазначаю там, скажем выжимку пряму мову там того-то.

 

Телефонна розмова голови ОАСК з головою ДСА, яка відбувається у день ухвалення рішення, щодо виконання його частини домовленостей. Голова суду пропонує голові ДСА заплатити гроші за швидке виконання судового рішення державним виконавцем. (таймкод у відео 00:10:50)

13.03.2019

Голова ОАСК: – Зеновий Васильевич, день добрый. Ну, Ваши же юристы уже все получили. То есть все, что мы обещали, мы всё сделали. Отлично. Смотрите, для подстраховочки у Валика неплохие контакты, но, понятно, что он тоже скажет, что дайте каких-то «пару копеек», тоже ж всем надо дать. Может быть Вы бы всё-таки по нашим ухвалам открыли исполнительное производство в Минюсте и чтобы исполнитель ВРП немножко на место поставил. То ж, ну, мне кажется, это нельзя упускать, это, да, нельзя упускать этого с виду. Угу, всё, всё, до встречи.

 

Телефонна розмова голови ОАСК з іншою особою щодо справи голови ДСА. (таймкод у відео 00:11:24)

13.03.2019

Голова ОАСК (інша телефонна розмова): – Алло, привет ещё раз. Смотри, я бы рекомендовал вам взять у нашего не очень щедрого товарища «пару копеек» и открыться сегодня в исполнительное производство. Вот. И чтобы исполнитель написал на ВРП какую-то бумагу, что «ребята решение приостановлено, то, значит, никаких действий у вас не может быть». Такое страшное. Смотри, если тебе нужен будет там какой-то контакт, я тебе найду самый высокий. Но там, например, с этим вопросом может спокойно помочь Довбенко (йдеться про юриста, який нібито має вплив над Мін’юстом – прим.). Но понятно, что скажет дайте что-то, как-то. Давай, давай (телефону розмову завершено)...Империя рушится.

 

Незаконність ухвали від 13 березня 2019 року, якою зупинили конкурс, підтверджено рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. (таймкод у відео 00:12:07)

20 листопада 2019 року той скасував ухвалу Окружного адміністративного суду м.Києва та відмовив у задоволенні заяви.

Голова ДСА України на виконання своєї частини домовленостей 6 травня 2019 року видає наказ про призначення членом ВККС лояльної до голови ОАСК людини.

Одночасно він протиправно зупиняє повноваження чинного члена Комісії.

У результаті розслідування особам, які фігурують у цих матеріалах, повідомлено про підозру у вчиненні низки кримінальних правопорушень.

Досудове розслідування вказаних злочинів триває.

Повне відео:


Відео у кращій якості тут: https://fex.net/ru/s/yvsrln0

Публікації за темою: https://nabu.gov.ua/tags/oask