Отримання 1,64 млн грн неправомірної вигоди за сприяння в укладенні договорів з «Укрзалізницею»: скеровано до суду

5 грудня 2023 року НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно ексзаступника директора філії «ЦЗВ» АТ «Укрзалізниця» та двох його пособників.

Як встановило слідство, у квітні-травні 2023 року посадовець отримав як неправомірну вигоду автівку Toyota Camry вартістю 1,64 млн грн. За це він сприяв в укладенні контрактів з «потрібними» постачальниками, а також діяв в їх інтересах під час виконання контрактів і проведення оплати.

22 травня 2023 року НАБУ і САП затримали двох учасників групи, яка надавала неправомірну вигоду посадовцю. Наступного дня затримали і його самого. Також детективи відшукали автомобіль (предмет неправомірної вигоди) в одному із населених пунктів Львівської області. Автівку вилучили з метою забезпечення збереження речового доказу і вирішення питання про спеціальну конфіскацію. 

22 травня 2023 року особам повідомили про підозру.

У серпні 2023 року слідство завершили

Ексзаступник директора філії та один з його пособників наразі перебувають під вартою.

Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369, ч. 1, ч. 2 ст. 209 КК України. Пособників також підозрюють у легалізації коштів — придбанні нерухомого та рухомого майна на суму понад 20 млн грн. 

Завдяки вжитим під час досудового розслідування заходам накладено арешт на майно обвинувачених вартістю 50 млн грн.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.